Ako to všetko začalo

vyrazkyBol som klasický tínedžer, ktorí trávil čas vonku a hraním počítačových hier. Odtiaľ pochádza aj moja prezývka, ktorá už ani neviem ako vznikla. Do 13-14 rokov to bolo všetko super . Buď som celé dní presedel za počítačom alebo som sa len tak flákal s kamošmi . Problém začal až keď som sa dostal do obdobia puberty a začali sa mi “búriť” hormóny . Prvé vyrážky som zaregistroval keď som mal tak 14 a pol roka . Neprikladal som k tomu žiadnu váhu , veď akné ma v tomto veku každý no nie? A tak som ďalej bez akékoľvek zásahu viedol život bežného mladého chalana.

 

Začalo sa to rúcať.

 

Bol rok 2014 a ja som sa vtedy pri pohľade do zrkadla prvýkrát zhoril. Moja tvar bola celá “poďobaná” a červená . Vôbec som nevedel, čo mám robiť. Veď  to nemôže byť tak navždy no nie? To ma ešte nejakú dobu ukľudňovalo lenže červené hnisavé vyrážky neustupovali a začali mladému chalanovi menom Števko spôsobovať ohromné problémy . Veď predsa ako tínedžer, ktorý sa chce každému páčiť nemôžem mat hnusnú pleť.  Začal som teda problém riešiť .

Problémy sa prehlbovali a moje sebavedomie bolo čoraz menšie . Hanbil som sa prihovoriť rovesníčkam a už som sa takmer aj zmieril, že budem mať tento problém navždy . Nepomáhalo klasické vytláčanie. Dokonca som mal pocit, že čím viac si do pleti zasahujem tým viac je kožné ochorenie rozšírene (niečo ako staroveká hydra keď jej odseknete hlavu a narastie jej mnoho iných)  . Nechcel som už ani chodiť do školy  ani sa stretávať s kamošmi . Bolo to fakt hrozné obdobie, našťastie netrvalo dlho a ja som sa začal postune zamýšľať, čo urobiť preto aby som problém aspoň trocha zredukoval.  Nebol som motivovaní ho úplne odstrániť ale mať tak o 30-40% menej vyrážok  by mi určite pomohlo.

Nešlo to klasickým vytláčanim . Problém bol úplne niekde inde ale o tom sa podelím v nasledujúcom článku, keď si naň nájdem čas.  A, čo vy? Aké sú vaše prvé skúsenosti s akné?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *