Liečba akné bez liekov

jebakEšte skôr ako som sa vydal na svoju cestu liečby prírodnou cestou, skúšal som navštíviť miestnu doktorku. Tá mi hneď odporučila mastičku s obsahom alkoholu (nespomeniem si už na jej zložitý názov) a lieky s tvrdením, že ak to nepomôže tak prejdeme na antibiotiká .

Síce nie som odborník ale liečiť niečo také ako vyrá
žky u 15 ročného človeka antibiotikami mi prišlo už príliš.  Začal som teda aplikovať mastičku 2x denne, raz ráno a raz večer . A čuduj sa svete akné začal ustupovať ! V kombinácií s liekmi raz do týždňa samozrejme . Ale aj napriek tomu som bol šťastný !

Vytriezvenie.

Mastičku som prestal používať a rovnako aj lieky . Prešiel týžden alebo dva týždne a problém sa dostavil znoa. Nemohol som tomu uveriť ! Veď už to malo byť vyliečené . No po chvíľke zisťovania informácií na internete som a zapájani sa do diskusných fór som zistil, že presne takto tieto lieky na predpis fungujú a to som nevedel, že mnohé z nich majú dokonca vedľajšie účinky ako vypadávanie vlasov alebo depresie  !  No proste hrôza. Zase raz som upadol do depresií, že svoje akné už nikdy v živote nevyliečim a umriem ako panic.

Našťastie tu bola aj druhá, niekto to rád nazýva “alternatívna ” cesta o ktorej som v tej dobe ešte netušil.  O nej sa však rozpíšem v inom článku. Zanechajte komentár o vaších skúsenostiach s liekmi na akné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *