Akné môže spôsobovať aj nekvalitný holiaci strojček – Ako vybrať ten najlepší?

Šťastný nový rok priatelia. S novým rokom je tu nový blog post a tiež kopa predsavzatí . Ak je jedným z nich aj to, že sa konečne zbavíte akné možno vám práve tento článok pomôže. Bude to trošku netradične o holiacich strojčekoch pre mužov, kedže najmä muži majú často problém s akné po holeni za čo môže napríklad aj zlý výber elektrického alebo manuálneho holiaceho strojčeka. Článok vznikol v spolupráci s webstránkou SvetHolenia.sk, kde nájdete skvelé tipy pre ohľadom pánskeho holenia.

Ako vybrať správny holiaci strojček?

Holiaci strojček je pravidelným obľúbeným darčekom pre muža . Pánske holiace strojčeky sa delia na tie, ktoré využívajú planžetovú hlavicu alebo tie, ktoré využívajú rotačnú hlavicu. Či siahnete po planžetovom holiacom strojčekom alebo rotačnom záleží od vašich preferencií a tiež od toho aký typ ochlpenia máte. Planžetové elektrické holiace strojčeky ocenia prevažne ľudia, ktorým rastie brada v jednom smere ale na druhej strane je planžeta o niečo náročnejšia na údržbu . Výborné planžetové elektrické strojčeky vyrába spoločnosť Braun.  Druhú kategóriu rotačných elektrických holiacich strojčekov ocenia páni, ktorým brada alebo chĺpky rastú do rôznych smeroch.holenie V tejto oblasti je zase priekopnikom spoločnosť Philips, ktorej produkty sú dizajnovo naozaj vynikajúce.  Vyberete si teda planežetovú alebo rotačnú hlavicu na základe toho aký typ brady máte.  Ja uprednostňujem planžetové strojčeky.

Ako pripraviť pleť na holenie ak vzniká akné?

Pleť pripravíte na holenie najlepšie tak, že použijete tzv. “teplý uterák”, ktorý aplikujete na chĺpky a tým pádom ich zmäkčíťe a sklz strojčeka bude oveľa viac pohodlný zvlášť pri manuálnych strojčekoch ako sú napríklad Gillette. Pleť majte dokonale vyčistenú. Najlepšie je použiť strojček hneď po sprchovaní (kúpani) kedy je pleť dokonale čistá. Následne aplikujte kvalitnú penu na holenie.

Po holení využite kvalitnú vodu po holení na dezinfekciu. Uprednostnite tú, ktorá má vysoký obsah alkoholu . Môžete aplikovať pre zmenu studený uterák a tým pádom ukľudniť pleť a uzatvoriť póry.

Výborný holiaci strojček  Philips BG 2024/15 vám zaručí svojou antialergickou hlavicou, že po holení nebudete máť nepríjemné akné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *